İmaj Tasarımı

Marka yaratımında "Etkili İmaj" en önemli unsurlardan birdir. Etkili imaj yaratmak için bu işi yapan ve yaptıran tarafın bu işle ilgili bilgisinin pekiyi derecede olması şarttır. Grafik Sanatlar konusunda en az üniversite düzeyinde akademik eğitimi olmayan kişilerin "2 Yıldız" üzerinde marka imajı yaratabilmeleri, dizayn edebilmeleri imkansızdır. Kuvvetli bir marka yaratabilmek için dizayn edilen marka imajının minimum 4 yıldız ve üzerinde olması şarttır.

Marka Yönetmeniiği yapılan firma / markaların stratejileri doğrultusunda en uygun imaj segmentasyonu saptanmakta, buna göre Marka / Kurumsal İmaj A'dan Z'ye yeniden dizayn edilmektedir. Bu çalışmalar amblem / logodan başlamakta, taşıt araçları, personel kıyafetleri, ofis / showroom dekorları, bina dış cepheleri, web sitesi, prestij kataloglarına kadar hem gerekli fotoğrafları çekilmekte, yazıları yazılmakta, hem de dizayn edilmektedir. Bu çalışmalar tamamen bitirildiğinde ve uygulandığında markanın değerini, farkındalığı ve etkisi çok yüksek seviyelere çıkmaktadır.

Mehmet Ak yönetiminde 4, 5 ve 6 yıldız (maksimum düzey) segmentasyon düzeylerinde markalar için marka imajı dizayn edilebilmektedir. Aşağıda 4 ve 5 yldız segmentasyonlarında dizayn ettiğimiz kurum / marka imaj dizayn çalışmalarımızdan birkaç örnek görmektesiniz.